Hogyan tisztítsuk meg a motorháztetőt 4 lépésben?

Mikor gondolt utoljára a páraelszívó tisztítására a házimunka mellett? Vagy mostanában kerülte a szembenézést vele? A páraelszívó tisztítása egy egyszerű folyamat, amelyet négy lépésben végezhet el. Itt az ideje egy rendszeresebb takarításnak, amely megkíméli Önt a további problémáktól, és hosszabb élettartamot biztosít készülékének!

A konyhai páraelszívó feladata az ételszagok eltávolítása. Emiatt összegyűjti a zsírt és a szennyeződéseket, amelyek a szűrőkben és a mechanizmusában felhalmozódva akadályozzák a megfelelő működést és csökkenthetik a teljesítményét. A szűrőket gyakran meg kell tisztítani vagy ki kell cserélni az anyaguktól és a motorháztető típusától függően. A páraelszívó tisztítása könnyen elvégezhető környezetbarát és olcsó otthoni anyagokkal, ha inkább nem használ vegyi tisztítószereket. Kövesse tehát az alábbi utasításokat, és tegye fényessé kapucniját!

A motorháztető tisztítása 4 egyszerű lépésben!

Elég a kifogásokból és a halasztásokból. Valamikor döntést kell hoznia. Végül is egy kis időbe telik, ha betartja alábbi tippjeinket!

1. Előkészítés a motorháztető tisztításához

A páraelszívó tisztításának megkezdése előtt feltétlenül húzza ki az elektromos hálózatról, vagy kapcsolja ki a főkapcsolót. Miután ezt megtette, ideje szétszerelni. A szűrőket nem tudod megtisztítani, ha nem távolod el, de a motorháztető belsejét sem. Tehát távolítsa el a fém védőhálót a szűrők felszabadításához. Távolítsa el őket, és helyezze ideiglenesen a mosogatóba, hogy ne szennyezze be a konyhai felületeket.

2. A motorháztető belsejének tisztítása

Következő a motorháztető belső része, mivel hiányoznak a szűrők. A zsír és a szennyeződés eltávolításához használjon mosogatószeres vagy mosogatószeres rongyot, és óvatosan dörzsölje le őket. A maradék eltávolítása után fertőtleníteni kell a felületet. Egy kis dörzsölés alkohol és papírtörlő elég. Ez a lépés higiéniai okokból nagyon fontos. Ne felejtse el, hogy nem valószínű, hogy ételei cseppeket kapnak a vízgőztől, és biztosan nem akarja, hogy baktériumokat és szennyeződéseket tartalmazzon. Ezt követően a páraelszívó belseje készen áll a tiszta szűrők fogadására!

(caption id=”attachment_5485″ align=”aligncenter” width=”545″)
Konyhai ötletek | Pinterest.com(/caption)

3. A motorháztető külső tisztítása

A külső felület összegyűjti a zsírokat, amelyek a por jelenlétével együtt olyan réteget hoznak létre, amelyet hosszú ideig tartó tartózkodás esetén meglehetősen nehéz eltávolítani. A legmegfelelőbb módja annak, hogy elkerüljük az építőanyag dörzsöléssel történő károsodását, ha semleges folyékony mosószert és puha ruhát használunk a karcolás elkerülése érdekében. Különösen akkor, ha a motorháztető rozsdamentes acélból készült, különös figyelmet kell fordítani a korrodálódás megelőzésére. Vannak azonban a piacon természetes és speciális tisztítószerek a rozsdamentes felületekhez, és a mosogatószer is megteszi a dolgát a zsír eltávolításában.

4. Az elszívó szűrőinek tisztítása

A szűrők az elszívó mechanizmusának legalapvetőbb részét képezik, és részben felelősek a megfelelő működésért. Típusuktól függően változik a tisztításuk vagy akár a cseréjük gyakorisága és módja. Bárhogy is legyen, helyes és gyakori karbantartásuk garantálja a páraelszívó hosszú élettartamát, valamint teljesítményének hatékonyságát. Az egyetlen és legegyszerűbb módja a tisztításuknak, ha eltávolítja őket, majd kövesse a típusuknak megfelelő utasításokat.

(caption id=”attachment_5487″ align=”aligncenter” width=”564″)
Konyhai ötletek | Pinterest.com(/caption)

Fém motorháztető szűrők:

A fémszűrők élettartama korlátlan, mivel nem kell őket cserélni. Használatuk nem ideiglenes és elhasználható. Mindazonáltal, hogy működőképesek és hasznosak legyenek, ajánlatos háromhavonta megtisztítani őket. A szódabikarbóna ebben az esetben is használható a páraelszívó tisztítására.

Mire lesz szüksége a motorháztető fémszűrőinek tisztításához?

– Forró vagy még jobb forrásban lévő víz – Szódabikarbóna – Folyékony mosogatószer – Mosogatókefe – Törülköző, kendő vagy konyhai papír

Ennek a folyamatnak két változata van. A szódabikarbónával ellátott forró víz elvégzi a fő feladatot. Ezek eltávolítják a szennyeződéseket a fémszűrőről. Rajtad múlik, hogyan csinálod.

A fémszűrők tisztításának módjai:

Először egy edénybe, amelyben elkezdett forrni a víz, kezdj el lassan önteni a kanál szódabikarbónát. Vigyázzon, nehogy túlcsorduljon a hab, és ne képződjön foltok a tűzhelyen. Ezután a szűrőt először az egyik, majd a másik oldaláról mártsa az edénybe, és hagyja mindkét oldalát néhány percig, amíg a víz felforr. Hamar észreveszi, hogy az oldott zsírok a víz felszínére emelkednek. Miután végzett mindkét oldallal, hagyja megszáradni, és helyezze a helyére. Ha a szűrőkön makacs foltok vannak, és a zsír megszáradt, megismételheti a folyamatot.

Közvetlenebb eljárás ugyanazokat az anyagokat használva az edény helyett a szűrők nagy felületbe való merítése. Egy nagy, széles és sekély serpenyő ideális, vagy akár a mosogatóban is, miután lecsukja a fedelet, és megtölti vízzel és szódával. Ott könnyebb lesz egyszerre csiszolni a fémszűrőket. Miután hagyta a forrásban lévő vizet és a szódát hatni, vegyen egy kefét és egy kevés folyékony mosószert, és dörzsölje le a zsírt. Ha biztos abban, hogy eltávolította a nagy részét, áztassa be egy kis ideig, majd öblítse le forró vízzel. Miután letörölte őket egy ruhával, készen állnak arra, hogy visszatérjenek a helyükre a motorháztetőben!

(caption id=”attachment_5486″ align=”aligncenter” width=”564″)
Konyhai ötletek | Pinterest.com(/caption)

Szénszűrők:

Számos páraelszívó szénszűrőt használ, amelyek felelősek a szagok lebontásáért. Ebben az esetben a páraelszívó tisztítása nem javasolt. Ezeket a szűrőket nem tisztítják, azaz nem mossák, csak cserélik. A legmegfelelőbb gyakoriság általában a négyhavonta történő változtatás. Konzultáljon velük, és vásárolja meg őket a gyártójuktól, vagy találjon kompatibiliseket a piacon.

Üvegszálas szűrők:

A piszkos szűrőket ebben az esetben sem lehet tisztítani vagy kimosni. Javasoljuk, hogy kéthavonta cserélje ki őket, vagy amikor színváltozást észlel. A piacon biztosan talál gazdaságos megoldásokat!

Tipp: Soha ne mulassza el elolvasni és olvassa el az elektromos készülék használati útmutatóját. Ugyanígy a páraelszívó tisztítása során se hagyja figyelmen kívül azokat az apró, de fontos részleteket, amelyeket a használati utasítás megmutat. Ha betartja a megfelelő eljárásokat, és nem hanyagolja el a rendszeres tisztítást és karbantartást, páraelszívója évekig életben marad!

Bármennyire is rendezi otthonát, a takarítás nem kifizetődő? Ne ess kétségbe! A Douleutaras.gr Takarítás egyik tapasztalt és minősített háztartási segítőjével ütemezheti otthona takarítását!

Loading...
Tanacs